MENU
subskrypcja
Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie, dopisz tutaj swój adres email.

dopisz wypisz
» jesteś w dziale: Okna » "Nesco"

Artykuł przeczytano: 6159 razy.

Okna PCV i ALU "Nesco"
 

SYSTEMY PVC

Nasza stolarka wykonywana jest na bazie nowoczesnych systemów profili: 3-komorowego systemu ROPLASTO 6001 oraz 4-komorowego systemu AURA przy zastosowaniu okuć ROTO NT oraz WINKHAUS.
 

Systemy profili przygotowane są w sposób, który pozwala na dostosowanie okien do najbardziej wymyślnych projektów i oczekiwań odbiorców. Stosowane uszczelki wykonane są z materiału EPDM, który bez względu na zmiany temperatury zawsze wraca do pierwotnych wymiarów. Możliwe jest nawet uszczelnienie potrójnym zestawem uszczelek: zewnętrzną, środkową i wewnętrzną.
 

Przy zachowaniu znakomitych parametrów okna, można wybierać pomiędzy trzy i czterokomorowymi profilami, pomiędzy oknami białymi i ponad 20 różnymi kolorami okien.

 

 

 

 

 

 

 Inteligentne 3 i 4-komorowe systemy dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym zapewniają efektywną wentylację, która skutecznie zapobiega tzw. "nadszczelności" okien i jednocześnie gwarantuje utrzymanie wysokich parametrów izolacyjności akustycznej i termicznej.
 

Decydując się Państwo na zakup naszej stolarki mają Państwo możliwość wyboru spośród okien: niezlicowanych, półzlicowanych lub zlicowanych, o oczekiwanym przez Państwa rodzaju przeszklenia i zabezpieczeń oraz ze słupkiem ruchomym lub stałym, z dodatkowymi szprosami lub bez nich. Również wielkość i kształt okna można dobierać do swojego gustu oraz do stylowego charakteru budynku.

 
 

SYSTEMY ALUMINIOWE

Stosując systemy okienno-drzwiowe MB-45 (bez przegrody termicznej), MB-60 (z przegrodą termiczną) oraz system fasadowy MB-SR50 możemy zaoferować klientom różnego typu elementy zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej.

 

 

 

 

 

 

MB-45 (bez przegrody termicznej) służy do wykonywania np.: różnych typów ścianek działowych, okien,drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi. Istotnym walorem systemu MB-45 jest możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych. Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemem okienno-drzwiowym MB-60.

MB-60 (z przegrodą termiczną) służy do wykonywania np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 60 mm (ościeżnica), 69 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 60 mm i 60 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 24 (okna) i 14 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych.

System fasadowy MB-SR50 oparty jest o aluminiowe ksztatowniki (słupy i rygle o szerokości licowej 50 mm) izolowane termicznie, zaprojektowane wg europejskich standardów.
Dzięki bogatej ofercie profili, architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły w zakresie konstrukcji aluminiowo-szklanych.
Poprzez nadanie specjalnego kształtu słupom i ryglom uzyskano bardzo smukłe i wytrzymale profile, które ponadto posiadają zaokrąglone naroza zewnętrzne promieniami 2,5 mm dając efekt tzw. "soft-line". Pozwala to budować ładne i estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału.
Elastyczność systemu umożliwia konstruowanie ścian wklęsłych, wypukłych, tworzenie fragmentów narożnych, łamanych w poziomie i w pionie - pozwala więc na wykonywanie różnorodnych konstrukcji począwszy od typowej ściany osłonowej, poprzez rozbudowane ściany o dużych płaszczyznach przeszklenia, mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych, ściany wypełniające, aż do konstrukcji przestrzennych typu: rotundy, ogrody zimowe, wiatrołapy, werandy, świetliki, daszki itp.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu piter24.pl.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.
Wszelkie prawa zastrzeżone ˆˆ www.piter24.pl | zaloguj