MENU
subskrypcja
Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie, dopisz tutaj swój adres email.

dopisz wypisz
» jesteś w dziale: Okna » "Adpol"

Artykuł przeczytano: 6552 razy.

Okna ADPOL


ADPOL S.A jest firmą specjalizującą się w produkcji drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej. Lata pracy oraz ciągłego doskonalenia technologii i jakości stworzyły szeroką ofertę, która pozwala zaliczać naszą firmę do czołowych przedsiębiorstw w dziedzinie drewnianej stolarki otworowej. Na stronie tej znajdziecie Państwo wiele rodzajów konstrukcji, które możecie wykorzystać przy tworzeniu projektów, realizacji własnych pomysłów. Chcemy, aby proponowana przez nas stolarka nie była tylko wypełnieniem otworu, ale stanowiła również charakterystyczne podkreślenie wyglądu elewacji budynku.

 
Okna ADPOL 68, 78

Produkowane przez nas okna są zgodne z pierwszą i jedyną w Polsce Aprobatą Techniczną ITB nr AT-15-5890/2003 na Jednoramowe Okna i Drzwi Balkonowe system ADPOL 68 wykonane z drewna sosnowego lub red meranti. Wykonujemy zarówno okna na indywidualne zamówienia, jak i konstrukcje tzw. typowe. Stolarka okienna może również zostać wyposażona we wszelkiego rodzaju elementy ozdobne lub posiadać kształty nieprostokątne. Ciekawym rozwiązaniem jest system ADPOL 78.

 

 

Okno dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym Okno łukoweOkna ADPOL 105

Okna w systemie ADPOL 105 (skandynawskie) stanowią rozszerzenie oferty firmy ADPOL S.A. w celu zaspokojenia potrzeb rynku skandynawskiego. Jest to tradycyjna konstrukcja spotykana w Szwecji, Norwegi, czy Finlandii i idealnie nadająca się do panującego tam, surowego klimatu. Skrzydło otwierane jest w całości na zewnątrz, z możliwością jego obrotu w celu umycia strony zewnętrznej. Choć okno i użyte w nim okucie są stosunkowo nieskomplikowane, to jest to konstrukcja prosta i sprawdzająca się w użytkowaniu.

Ościeżnica i skrzydło okna
system ADPOL 105
Okno i skrzydło otwarte
system ADPOL 105
Część dolna okna - klamka


   
Okna obrotowe

i przechylne stanowią ciekawe rozwiązanie, szczególnie tam, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię pomieszczenia oraz chcemy nadać oknom ciekawy kształt (np. elipsa). Okna te stosowane są również bardzo często jako doświetlenia na klatkach schodowych z tą różnicą, że nie stanowią już tylko stałego szklenia (witryna), ale są także oknem ze skrzydłem funkcjonalnym (ogromna dogodność przy okresowym czyszczeniu szyb).

 

 


   

Okno eliptyczne obrotowe - przechylne Okno obrotowe prostokątne Okno obrotoweOkno skrzynkowe

Okno skrzynkowe jest szczególną konstrukcją, w której wykorzystano najnowszą technologię jednoramowego okna drewnianego oraz tradycyjne elementy wykonane z drewna litego (wewnętrzne skrzydła okna). Osiągnęlimy dzięki temu bardzo tradycyjny wygląd stolarki skrzynkowej, ale wykonanej w nowoczesnej formie, przy bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej (podwójne skrzydła z głęboką ościeżnicą – 190 mm i więcej). Produkt ten skierowany jest do Klientów ceniących tradycyjne rozwiązania, choć unowocześnione oraz tam, gdzie pojawiają się wymogi konserwatorskie.

Widok od zewnątrz

Okno skrzynkowe
widok ramy między skrzydłami

Okno skrzynkowe
z elementami ozdobnymi

Okno skrzynkowe
z otwartymi skrzydłami

 

Okno holenderskie

Okno HOLENDERSKIE jest rozbudową SYSTEMU ADPOL 68. Cała konstrukcja oraz wyposażenie tego okna zaczerpnięte zostało właśnie z tego systemu. Zasadniczą i jedyną różnicą jest pogrubienie ramy (ościeżnicy) od strony zewnętrznej. Dodatkowy drewniany element o przekroju 47x56 mm nadaje całemu oknu charakter konstrukcji pasywnej - tutaj również osiągamy zadawalające parametry izolacyjności termicznej.

 

Widok od zewnątrz Przekrój okna holenderskiego 

Okno polskie

Bardzo stara, polska konstrukcja okna drewnianego. Skrzydło(a) wewnętrzne otwierane do wewnętrz, skrzydło(a) zewnętrzne otwierane na zewnątrz. Rozwiązanie takie stosowane jest niezmiernie rzadko i najczęściej jest to wynikiem wymagań konserwatora zabytków przy wymianie stolarki w budynku zabytkowym.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu piter24.pl.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.
Wszelkie prawa zastrzeżone ˆˆ www.piter24.pl | zaloguj